MŮJ PROFIL - Mgr. IVONA METELKOVÁ

Jsem profesionální kouč, talent management konzultant a lektor se specializací na kariérní poradenství, talenty a silné stránky, komunikační dovednosti, motivaci zaměstnanců, Work-life balance a práci se stresem.

Baví mě propojovat koučink a technologie. S velkou vášní navrhuji pro své klienty nové koučinkové metody ve virtuální realitě. Jsem spoluzakladatelkou společnosti www.jobs2030.com.

Vycházím se zvé 15ti leté praxe v oblasti řízení lidských zdrojů v IT společnostech a personálních agenturách HP, Microsoft, IBM, Manpower, kde jsem působila 7 let na manažerských pozicích (vedení týmu HR specialistů). V první fázi jsem klientovi partnerem a pomáhám mu vyjasnit jeho vizi a kroky vedoucí k jejímu naplnění. V další fázi inspiruji klienta k vykonání kroků, které ho dovedou k naplnění jeho nejhlubšího přesvědčení a cílů, k životu plnému rozvoje a úspěchu. Empatie, zájem o klienta a partnerství jsou základní atributy, které mě v mé práci vedou.Teoreticky vycházím z práce světově uznávaných koučů jako je Marilyn Atkinsonová, John Whitmor, Roger Hamilton nebo Timothy Gallwey. Techniky kombinuji s poznatky, které jsem nasbírala z koučinkových výcviků, tréninků osobního rozvoje, ale také z mých pracovních zkušeností v oblasti řízení lidských zdrojů. Ráda doprovázím lidi v jejich rozvoji a růstu, baví mě komunikovat a povzbuzovat.

Vzdělání v oblasti koučinku jsem získala u renomované Erickson College a ve vzdělání stále pokračuji.

Princip koučování souzní s mým vnitřním nastavením a pohledem na život. Ke koučinku mě přivedla dlouholetá práce s lidmi, zájem o osobní rozvoj, touha žít smysluplný život, chuť pomáhat a využít co nejužitečněji své schopnosti a zkušenosti.MOJE ŽIVOTNÍ ROLE

MatkaManželkaPodnikatelkaCestovatelka
MATKAPARTNERKA
PODNIKATELKACESTOVATELKA

Certifikáty
Vzdělání a praxe

Vzdělání

 • 2018 - Talentový výcvik praktického využití Strengthsfinder 2.0®
 • 2017 - Týmový koučink v praxi, Koučink Centrum
  • 2016 - Erickson College International, Expanding Emotional Intelligence s Marylin Atkinson
  • 2014 - Erickson College International, TASC program je mezinárodně uznávaný certifikovaný program koučinku akreditovaný ICF (Mezinárodní federací koučů). Tento certifikovaný kurz je transformační program koučinku vytvořený na principu kombinace Solution Focused přístupu s klasickým koučinkem.
  • 2014 - Koučovací výcvik na Masarykově ústavu vyšších studií v Praze - Nadstavbový kurz pro kouče se zaměřením na Týmový koučink, Rodinný a párový koučink a Koučování na hraně.
  • 2012 - Specifický koučovací výcvik na Masarykově ústavu vyšších studií v Praze - Specifický trénink pro kouče. Program tohoto vzdělávacího programu je koncipován podle jednotlivých koučovacích kompetencí nastavených mezinárodní federací koučů ICF.
  • Univerzitní vzdělání v oblasti Vzdělávání dospělých - Andragogika.

  Studium zaměřené na osobní rozvoj:

  • Dramatická výchova pro pedagogy, Improvizace - Sdružení pro tvořivou dramatiku, třísemestrální kurz DAMU.
  • Profesionální komunikace, Zvládání komunikačně obtížných situací, Work-life balance, Image Lab.
  • PVŠPS, Pražská psychoterapeutická fakulta - celoživotní vzdělávání.

   Praxe

    • Přes 15 let praxe v oblasti řízení lidských zdrojů v IT společnostech. Působila jsem jak v IT startupech, tak v mezinárodních korporacích např. Talents Technology, Systinet, Microsoft, IBM, Manpower.
    • Od roku 2012 profesionální koučink.
    • Od roku 2017 specializace na talent management a rozvoj silných stránek jak jednotlivců, tak týmů.
    • 7 let manažerské zkušenosti, vedení týmu HR specialistů. Koučovací praxe od roku 2012.
    • Interní koučink ve společnosti IBM,  projekt zaměřený na koučování absolventů VŠ, studentů a stážistů.
    • Spolupráce se společností Randstad.

    Neziskový sektor

    Spolupracuji se společností Chance 4 Children na projektu Koučování pro dětské domovy. Pro pilotní projekt byl vybrán Dětský domov Žatec.

    Můj přístup

    Mou vášní je objevování jedinečnosti v každém z nás. Věřím, že každý z nás má v sobě potenciál žít šťastný život. Jak v osobním životě, tak v práci. Mám obrovskou radost, když se nám spolu s klientem podaří najít skryté dary (talenty) a plně je rozvinout, překonat osobní bariéry a žít naplněný život.

    Specializuji se na výsledkově orientované koučování (Solution Focused Coaching), které zahrnuje Whiteboard koučování, NLP nástroje a 4kvadrantové myšlení. Tento přístup nabízí elegantní cestu k volbě a změně.

    Vycházím z Ericksonovských koučovacích principů:

    • Lidé jsou v pořádku takoví, jací jsou.
    • Mají v sobě všechny zdroje, které potřebují.
    • Každé chování má pozitivní záměr.    Při koučování dodržuji etický kodex a standardy formulované Mezinárodní asociací koučů ICF (International Coach Federation), což zaručuje mým klientům skutečnou profesionalitu a etiku v procesu koučování.

    Jsem členkou neziskové organizace Business Professional Women.